Sezon letni za pasem, dlatego warto porozglądać się za miejscem do wakacyjnego odpoczynku. Dopiero zakończył się rok szkolny i zabrzmiał ostatni dzwonek, a pierwsze wakacyjne wyjazdy rozpoczną się dopiero w lipcu. Jeśli w najbliższych dniach nie planujesz opuszczać miasta, masz okazję do wzięcia udziału w otwarciu miejskiej plaży na bulwarach! Jakie atrakcje przygotowali dla nas organizatorzy?

Dla każdego coś dobrego!

Już 30 czerwca nastąpi oficjalne rozpoczęcie wakacyjnego sezonu na plaży miejskiej w Krakowie. Wśród atrakcji planowanych na bulwarze Kurlandzkim każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy przewidują, że pierwsze wydarzenia rozpoczną się około godziny 16. Wówczas skorzystać można będzie z kajakowej wycieczki wraz z przewodnikiem. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż zapisy na przepłynięcie Wisły ruszą już od godziny 15. Co jeszcze znajdziemy wśród planowanych na ten dzień atrakcji? Edukacyjne warsztaty z tworzenia teatralnych lalek wykonywanych z odpadów, możliwość treningu Capoeiry z instruktorami, a także coś dla amatorów tańców, czyli Zumba!

Nie tylko dla mieszkańców

Aby wziąć udział w wydarzeniu nie musisz mieć biletu, ani być mieszkańcem Krakowa. Organizatorzy zapewniają atrakcje także dla turystów. Warto jednak pojawić się na miejscu imprezy wcześniej, gdyż większość z zajęć przewidywana jest dla ograniczonej liczby osób. Zapisy dokonywane są na miejscu, na godzinę przed rozpoczęciem imprezy. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka, zapewniania przez DJ’a, a o 21 planowany jest pokaz filmowy.